STR
TAB
Odloženo
STP
SLP
Odloženo
TAB
OLO
Odloženo
SLP
STR
Odloženo
STP
OLO
Odloženo
OLO
SLP
Odloženo
STP
TAB
Odloženo
STR
OLO
Odloženo
SLP
TAB
Odloženo
STP
STR
Odloženo
1. MČR v Beach water polu
BEACH Waterpolo
16. 9. 2020

1. MČR v Beach water polu

V pražském bazénu v Podolí se uskuteční historicky 1. oficiální mistrovství České republiky v beach water polu. Bohužel rekonstrukce venkovních prostor neumožňuje odehrát tuto akci ve venkovním bazéně. Turnaje se zúčastní 8 mužských a 4 ženské týmy..

Stejně jako u ostatních sportů se zařazuje do kategorie beach i vodní pólo. První světový šampionát proběhl v rámci MS 2019 v jihokorejském Gwangju. Český svaz vodního póla se velice rychle připojuje a tento víkent pořádá historicky první Mistrovství ČR. Podle dostupných informací se jedná o vůbec první národní mistrovství v Beach water polu v Evropě.

Turnaje se zúčastní osm sedmičlených týmů mužů (SK Slavia Praha "A" a "B", KVP Přerov, SK UP olomouc, Kometa Brno, UK VP STEPP Praha "A" a "B" a tým Slavia Hrade Králové) a čtyři stejně početné týmy žen (Asten Johnson Strakonice, Slavia Hradec Králové a UK VP STEPP Praha "A" a "B"). Pravidla pro Beach waterpolo vycházejí z klasických pravidel vodního póla jsou však poupraveny v některých bodech. Utkání se oproti klasickému pólu hraje na poločasy v délce 10minut čistého času hry a hráč může v průběhu utkání obdžet více resp. neomezený počet osobních chyb. Vyloučený hráč se musí dotknout tzv. rohu doteku, který je označen červeně a ihned se zapojuje zpět dohry. Celé utkání může doprovázet hudební podkres a utkání se tak stane i divácjy atraktivní i z pohledu diváka.

Český svaz vodního póla zve všechny příznivce vodních sportů na tuto sportovní akci. Začínáme v sobotu od 10:30 a v neděli od 9hodin

sociální sítě

Partneři