DO FINÁLE POSTUPUJÍ AJ STRAKONICE A KOMETA BRNO.
1. Liga
22. 5. 2023

O víkendu jsme se dozvěděli finalisty 1. ligy mužů. Kometa Brno, Stepp i Slavie Praha a AJ Strakonice měly již za sebou úvodní semifinálový duel (viz článek zde: https://csvp.cz/zacatek-nadstavbove-casti-lepe-vysel-brnenske-komete-a-steppu-praha/109 ) a tak přišel druhý a rozhodující duel. Strakonice doma přivítaly Stepp, zatímco Kometa hostila Slavii na svém dočasném působišti v Olomouci.

AJ STRAKONICE – UKVP STEPP PRAHA 10:8 (3:2, 1:2, 3:3, 3:1)

Před domácími stál nelehký úkol: Oplatit týmu z Podolí prohru z předchozího utkání, avšak pro postup je nutné zvítězit minimálně o dvě branky. Naopak Steppu stačila k postupu i pouhá remíza. V případě jednogólové prohry pražského celku by následovaly penalty.

Již hned v úvodu zápasu bylo jasné, že souboj obou týmů bude stejné napínavý jako jejich bitva v hlavním městě. Ačkoliv šli jako první do vedení hosté díky gólu Matěje Vargy, první čtvrtina nakonec lépe vyšla domácím, kteří ji ovládli 3:2. Následovaly dvě čtvrtiny, kdy jsme mohli vidět množství přesilových her na obou stranách. Oba týmy spolu držely krok, a tak stav před poslední osmiminutovkou byl 7:7. V takovém případě by postoupil Stepp. Hned na začátku čtvrtiny se Strakonicím povedlo vsítit dvě branky zásluhou Viktora Vondráška a Kamila Chodla, které znamenaly postup. Čtyři minuty před koncem zápasu ale snížil Kajtor ze Steppu na 9:8. Strakonice posléze vybojovaly přesilovou hru, kterou se jim nepovedlo zužitkovat, i přestože si vyžádali oddychový čas. 43 vteřin do konce byl vyloučen střelec posledního gólu Steppu. Míč při přesilovkovém kolotoči doputoval až na Jiřího Bohutínského, který vstřelil poslední gól utkání a podařilo se mu zkompletovat hattrick a zajistit Strakonicím postup do finále.

🏐: Bohutínský 3, Vondrášek Viktor a Chodl 2, Šmerda, Vondrášek Richard a Král 1 – Čurda, Vološčuk, Dilý, Kajtor, Mynář, Gažík, Matěj a Michal Varga 1

KPSP KOMETA BRNO – SK SLAVIA PRAHA 12:12 (3:2, 5:3, 1:2, 3:5)

Situace na Hané se měla následovně: Kometa si z předchozího duelu odvezla těsnou výhru 8:7, a tudíž jí stejně jako Steppu Praha stačila k postupu remíza. Slavie Praha potřebovala minimálně jednogólové vítězství, které by ji posunulo do penaltového rozstřelu.

Zpočátku se zdálo, že zápas obou celků nepřinese žádné napětí: Kometa již v poločase vedla 8:5 a vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto. Nastala však stejná situace jako v prvním souboji obou týmů. Sešívaní, kteří měli zpočátku utkání problém s proměňováním přesilových her, začali postupně snižovat gólové manko. Prvně sice navýšil vedení brněnský kapitán Michael Böhm, poté ale dvakrát dokázali odpovědět Pražané zásluhou Jakuba Šubrta a Ondřeje Lundáka. Na začátku poslední osmiminutovky slávisté vstřelili dva góly z rukou Adama Petráše a Radoslava Coneva, čímž se značně přiblížili k vysněnému postupu. Následně šli do vedení dvakrát domácí díky gólům Martina Rybnikára a Patrika Adamce, na což odpovídal pražský centr Marek Kolář. Poté si však vzal slovo Ondřej Lundák, který vstřelil dvě branky a otočil stav zápasu na 12:11 pro Slavii. Na obou stranách se začalo projevovat velké množství vyloučených hráčů, neboť oba týmy měly pouze dva hráče na střídání. Necelou půlminutu před koncem došlo dokonce k situaci, kdy v poli hrálo 5 hráčů Komety a 4 hráči Slavie. Martin Bebjak během této netradiční přesilovky našel před brankou úplně volného Timoteje Kompaníka, který vstřelil vyrovnávací postupovou branku. Utkání tak skončilo 12:12.

🏐: Kompaník 3, Adamec a Rybnikár 2, Schönwälder Adam, Kříž, Bebjak Martin Böhm a Havel 1 - Lundák a Petráš 4, Kolář Marek 2, Šubrt a Conev 1

Co nás tedy čeká nyní?

Dvojité repríza pražského derby v boji o bronzové medaile a dva duely Strakonice – Kometa, které rozhodnou o tom, kdo si odnese letošní ligové zlato. Vše začíná již za dva týdny v Praze a ve Strakonicích, tak neváhejte, a přijďte podpořit svůj tým!!!