Podrobný popis prvního kola 1. ligy starších žáků očima Ondřeje Šimka
Muži
Žáci
17. 1. 2023

V prvním sobotním zápase podlehl SK Děčín pražské Slavii, která poslední čtvrtku dokázala pěti góly v řadě otočit vývoj utkání a porazit soupeře těsně 6:5. Další utkání mezi Steppem a Strakonicemi bylo polovinu zápasu v režii Jihočechů, avšak druhou půlku ovládli pražští. Nakonec ale oba týmy získaly bod za remízu 6:6. V utkání mezi Přerovem a Slavii rozhodla lepší úspěšnost střelby pražských a povedený výkon jejich brankáře. Zápas tak skončil za stavu 11:6 pro Slavii.V zápase mezi pražským Steppem a Děčínem pro sebe Stepp jasně ukořistil první čtvrtinu 4:0 a čtyřgólový náskok si udržel až do konce utkání, které skončilo 8:4. I v druhém zápase si Přerov se soupeřem neporadil a od druhé čtvrtiny ho soupeř ze Strakonic přehrával. Se Strakonicemi Přerov opět prohrál stejným výsledkem jako v prvním utkání 6:11.

V neděli byl prvně k vidění duel mezi týmy z Děčína a Přerova. Lépe z něj vzešel tým ze severu Čech, neboť se mu povedlo ve třech čtvrtinách nastřílet soupeři osm branek a žádnou neinkasovat. V poslední čtvrtině se konečně Přerovu začalo gólově dařit, ale náskok soupeře už nedotáhli. Děčín vyhrál 10:4. V dalším zápase získaly Strakonice důraznou hrou soupeře ze Slavie pod tlak a vybojovaly si čtyřgólový náskok. Vedení se jim pak i přes zlepšující se výkon pražského klubu podařilo udržet až do konce utkání. Strakonice porazily Slavii 10:7. Zápas mezi Steppem a Přerovem opět nabídl spoustu krásných gólů a vyrovnaný boj až do třetí čtvrtiny. V poslední osmiminutovce však Stepp ukázal, že má více sil a dokázal přerovským ještě pár gólů vstřelit. Přerov i přes velkou bojovnost prohrál i poslední zápas 6:9. Předposlední zápas turnaje provázely velké emoce, když Strakonice minutu před koncem utkání ztrácely 3 góly na vedoucí Děčín. Po dvou gólech vstřelených do branky Děčína svítil na časomíře zbývající čas 00:17. Týmu Strakonic se aktivním napadáním povedlo soupeře rozhodit a získat balón. Vyrovnávací gól 1 vteřinu před koncem byl studenou sprchou pro děčínské a rozhodl o výsledku utkání 7:7. Poslední utkání přineslo derby pražských týmu, ze kterého vítězně vyšel Stepp Praha. Soustředěnou hrou trestající chyby dokázal suverénně přehrát Slavii 10:2.