1. liga mužů - základní část
STR
PRE
23
7
SLP
BRN
9. 3.
12:20
STP
BRN
9. 3.
19:30
První domácí soutěže v tomto roce
Muži
Ženy
Soutěže
1. Liga
1. Liga žen
Žáci
16. 1. 2023

První domácí soutěže v tomto roce

Uplynulý víkend se nesl ve znamení prvních domácích soutěží v tomto roce:

V Plzni se rozběhla druhá liga starších žáků, kterou s přehledem ovládl domácí celek. Na druhém místě se usadil TJ Tábor spolu s Kometou Brno, přičemž oba týmy mají na kontě dvě výhry a dvě prohry. Po jedné výhře mají pak Hradec Králové a UP Olomouc.

Dějištěm první ligy starších žáků se stalo Ústí nad Labem. První místo v tabulce zaujal Stepp Praha s třemi výhrami a jednou remízou a má dvoubodový náskok na druhé Strakonice. Slavia Praha po dvou výhrách a dvou prohrách drží třetí pozici také s dvoubodovým náskokem nad děčínským týmem. Na posledním místě pak do dalšího kola (25.-26. 2.) setrvá KVP Přerov.

V ženské lize si Plzeň opět připsala další dvě cenné výhry nad Hradcem Králové, a s dvanácti body se drží na druhém místě v tabulce za Strakonicemi, které natáhly šňůru neporazitelnosti v této sezóně na šest zápasů a vedou tabulku s osmnácti body. Na tomto úspěchu mají značný podíl Josefína Holá (33 gólů) a Karolína Hlavatá (20 gólů), které vedou tabulku střelců. Třetí dělené místo pak připadá právě týmům z Hradce a Prahy, kteří o víkendu nebodovali a mají shodně tři body. Další kolo se odehraje 28. – 29. ledna, kdy Plzeň přivítá Strakonice a hradecké hráčky zavítají do hlavního města.

Mužská liga nabídla mnoho napínavých utkání, avšak šlágry minulého kola byly jednoznačně souboje pražských celků se Strakonicemi. Pouze Slavii Praha se však podařilo Jihočechy porazit, a to těsně 12:11, zatímco Stepp podlehl druhému celku v tabulce 13:15 a klesl na pátou příčku. KVP Přerov o víkendu odehrál dvě moravská derby, nejprve proti brněnské Kometě a posléze proti Olomouci. Proti týmu z jihomoravské metropole prohrál 6:16, ale své hanácké rivaly porazil 20:10. Nicméně Olomouc poprvé v sezóně bodovala v utkání s Hradcem Králové, který porazila 14:9 a dělí se s ním o sedmou pozici v žebříčku. Na další kolo v mužské nejvyšší soutěži si budeme muset počkat až do poloviny února, konkrétně na víkend 11.-12. 2.

sociální sítě

Partneři