Rozpis Mistrovství světa mužů do 20let
ČSVP
FINA
MS U20
20. 8. 2021

Rozpis Mistrovství světa mužů do 20let

https://www.csvp.cz/upload/gallery/1629484076_LOGO_horizontal%20%20VP%20150x62.png

Úplný rozpis turnaje 

Skupina  A) : ITA, CRO, UZB, RUS, ARG

Skupina  B) : ESP, SRB, USA, SVK, CZE

Skupina  C) : BRA, HUN, GER, EGY

Skupina  D) : GRE, KAZ, RSA, MNE

ÚPLNÝ ROZPIS TURNAJE

DAY 01, SATURDAY, 28 AUG, 2021 PRELIMINARY ROUND
G.NO TIME GAME      
1 9:00 A3 - A4 UZB vs RUS
2 10:30 A2 - A5 CRO vs ARG
3 12:00 B3 – B4 USA vs SVK
4 13:30 B2 - B5 SRB vs CZE
5 15:00 C3 - C4 GER vs EGY
7 16:30 D3 - D4 RSA vs MNE
 
DAY 02, SUNDAY, 29 AUG, 2021, PRELIMINARY ROUND 
G.NO TIME GAME      
9 9:00 B5 - B3 CZE vs USA
10 10:30 B1 -B2 ESP vs SRB
12 12:00 C1 - C2 BRA vs HUN
14 13:30 D1 - D2 GRE vs KAZ
15 15:00 A5 – A3 ARG vs UZB
16 16:30 A1 – A2 ITA vs CRO
 
DAY 03, MONDAY, 30 AUG, 2021, PRELIMINARY ROUND
G.NO TIME GAME      
18 9:00 C3 – C1 GER vs BRA
20 10:30 D3 – D1 RSA vs GRE
21 12:00 A4 – A5 RUS vs ARG
22 13:30 A3 – A1 UZB vs ITA
23 15:00 B4 – B5 SVK vs CZE
24 16:30 B3 – B1 USA vs ESP
 
DAY 04, TUESDAY, 31 AUG 2021, PRELIMINARY ROUND 
G.NO TIME GAME      
25 9:00 D1 – D4 GRE vs MNE
26 10:30 D2 – D3 KAZ vs RSA
27 12:00 A1 – A4 ITA vs RUS
28 13:30 A2 – A3 CRO vs UZB
29 15:00 B1 – B4 ESP vs SVK
30 16:30 B2 – B3 SRB vs USA
31 18:00 C1 – C4 BRA vs EGY
32 19:30 C2 – C3 HUN vs GER
 
DAY 05, WEDNESDAY, 1 SEP 2021, PRELIMINARY ROUND
G.NO TIME GAME      
33 9:00 A4 – A2 RUS vs CRO
34 10:30 A5 – A1 ARG vs ITA
35 12:00 B4 – B2 SVK vs SRB
36 13:30 B5 – B1 CZE vs ESP
37 15:00 C4 – C2 EGY vs HUN
39 16:30 D4 – D1 MNE vs KAZ
 
DAY 06, THURSDAY, 2 SEP 2021, EIGHTH FINAL ROUND
FOR PLACES 13 - 20
G.NO TIME GAME      
G41   4A – 5D   vs  
G42   4B – 5C   vs  
G43 9:00 5A – 4D   vs  
G44 10:30 5B – 4C   vs  
FOR PLACES 1 - 12
G45 12:00 2A – 3D   vs  
G46 13:30 2B – 3C   vs  
G47 15:00 3A – 2D   vs  
G48 16:30 3B – 2C   vs  
    BYE - ABCD 1 + 4A, 4B
 
DAY 07, FRIDAY, 3 SEP 2021, QUARTER & SEMI-FINAL ROUND
FOR PLACES 13 – 20 SEMI-FINAL ROUND
G.NO TIME GAME      
G49   LG41-LG42      
G50 08.00 WG41(4A)-WG42(4B)   vs  
G51 9:30 LG43-LG44   vs  
G52 11::00 WG43-WG44   vs  
FOR PLACES 9 – 12 (SEMI-FINAL ROUND)
G53 12:30 LG45-LG46   vs  
G54 14:00 LG47-LG48   vs  
FOR PLACES 1 – 8 (QUARTER-FINAL ROUND)
G55 15:30 1A-WG46   vs  
G56 17:00 1B-WG45   vs  
G57 18:30 1C-WG47   vs  
G58 20:00 1D-WG48   vs  
 
DAY 08, SATURDAY, 4 SEP 2021, SEMI-FINAL & FINAL ROUND
  FOR PLACES 13 – 20 FINAL ROUND
G.NO TIME GAME      
G59   LG49-LG51   vs  
G60   WG49-WG51   vs  
G61 9:00 LG50-LG52   vs  
G62 10:30 WG50-WG52   vs  
 FOR PLACES 9 – 12 (FINAL ROUND)
64 12:00 LG53-LG54   vs  
59 13:30 WG53-WG54   vs  
FOR PLACES 5 – 8 (SEMI-FINAL ROUND)
65 15:00 LG55-LG57   vs  
66 16:30 LG56-LG58   vs  
FOR PLACES  1 – 4 (SEMI-FINAL ROUND)
67 18:00 WG55-WG57   vs  
68 19:30 WG56-WG58   vs  
 
DAY 09, SUNDAY, 5 SEP 2021, FINAL ROUND
G.NO TIME GAME FOR PLACES  1 – 4 (FINAL ROUND)
7TH / 8TH PLACE
69 13:30 LG65-LG66   vs  
5TH / 6TH PLACE
70 15:00 WG65-WG66   vs  
3RD / 4TH PLACE
71 16:30 LG67-LG68   vs  
1ST / 2ND PLACE
72 18:00 WG67-WG68   vs  
25. 4. 2022

KVA na ME U19 mužů

Všechny týmy, které byly považované za favority KVA, postoupily na Mistrovství Evropy mužů do 19 let ve vodním pólu, které se bude konat v září v Podgorici (MNE).

Konečné pořadí

Skupina A (Bukurešť): 1. Rumunsko 6, 2. Německo 3, 3. Bulharsko 0

Skupina B (Tbilisi): 1. Gruzie 7 (+21), 2. Turecko 7 (+14), 3. Ukrajina 3, 4. Litva 0

Skupina C (Košice): 1. Francie 12, 2. Slovensko 7 (+21), 3. Česko (–4), 4. Slovinsko 3, 5. Švýcarsko 0

Skupina D (Malta): 1. Nizozemsko 9, 2. Malta 6, 3. Velká Británie 3, 4. Finsko 0.

Z každé skupiny se kvalifikovali dva nejlepší hráči.

Ve skupině A nabídlo senzaci pouze utkání dvou postupujících týmů Německa a Rumunska – hostitelské Rumunsko svého rivala porazilo těsně 6:5.

Ve skupině B se představil tým Ukrajiny, který se musel připravovat na KVA v Maďarsku. Hned na úvod se potkaly Turecko a Ukrajina, která vedla tři čtvrtiny, ale Turci měli více energie na závěrečnou čtvrtinu, ve které vstřelili pět branek a zajistili si zásadní výhru. Poté Ukrajina uhrála remízu 14:14 s hostitelskou Gruzií, když Gruzínci dokázali 31 sekund vyrovnat a skončit první s lepším skére.

Gólový rozdíl rozhodl o druhém kvalifikačním umístění ve skupině C mezi rivaly Slovenskem a Českem. Češi se vrátili do utkání ze stavu 4:7, aby dokázali zachránit utkání a remizovali 7:7. Ale favorizovaní Slováci měli na konci turnaje mnohem lepší gólový rozdíl (+21 proti -4), což je poslalo za Francii na druhé místo, která vyhrála jednoznačně všechny čtyři utkání.

Nizozemsko ovládlo skupinu D a získalo tři snadná vítězství, zatímco hostitelská Malta hrála proti Velké Británii vyrovnané utkání, ale nakonec zvítězila 9:6.

Losování šampionátů proběhne na mimořádném kongresu LEN v Cascais (POR) dne 14. května. ME žen se bude konat 4. až 11. července v Netanyi (ISR), zatímco ME mužů se bude konat v Podgorici (MNE) 18. až 25. září.

25. 4. 2022

Los ME 2022 ve Splitu

Losování se konalo ve velkolepém prostředí v Diocletian's Place ve městě Split, hostitelském městě mistrovství Evropy ve vodním pólu v roce 2022.
Losování skupin ME se zhostili - první viceprezident LEN Josip Varvodic, prezident chorvatské federace WP Mladen Drnasin a legendární brankář, olympijský a mistr světa Josip Pavic – rovněž člen zlaté chorvatské strany v Záhřebu 2010, dále předseda LEN TWPC Angel Moliner a provozní manažer LEN Marco Birri.
Pokud jde o výsledek losování, vrcholem základních skupin mužského turnaje bude souboj olympijského vítěze Srbska a držitele titulu Maďarska, stejně jako bitva mistrů světa Itálie a Černé Hory. Hostitelské Chorvatsko má před sebou také těžkou výzvu, stříbrný olympijský tým Řecka. Nadcházející francouzský tým může dát těmto dvěma také těžké chvíle, zatímco nováček Izrael čeká těžké chvíle proti Srbům a Maďarům. Druhé Španělsko z roku 2020 může mít snazší postup, ale boj o další příčky bude napínavý mezi Rumunskem, Nizozemskem a Německem. 
V soutěži žen nabízí středomořské derby Itálie a Španělska – stejně jako na minulém ME v Budapešti. Ve druhé skupině si Maďarsko a Nizozemsko zopakují zápas o bronz z minulého ročníku. Řecko je také v této skupině, aby se po roce 2020 znovu střetlo s Maďary.

Mistrovství vypukne 27. srpna, finále žen je na programu 9. září a o titulu mužů se rozhodne 10. září.

Turnaj žen

Skupina A: Maďarsko, Nizozemsko, Řecko, Německo, Chorvatsko, Rumunsko 
Skupina B: Španělsko, Itálie, Francie, Srbsko, Izrael, Slovensko 

Turnaj mužů 

Skupina A: Černá Hora, Itálie, Gruzie, Slovensko 
Skupina B: Chorvatsko, Řecko, Francie, Malta 
Skupina C: Španělsko, Rumunsko, Nizozemsko, Německo 
Skupina D: Maďarsko, Srbsko, Izrael, Slovinsko 

sociální sítě

Partneři