1. liga mužů - základní část
STR
PRE
23
7
SLP
BRN
9. 3.
12:20
STP
BRN
9. 3.
19:30
Shrnutí 1. ligy žen, turnaje dorostenců a soutěží v mladších žácích
1. Liga žen
Dorost
Žáci
30. 1. 2023

Shrnutí 1. ligy žen, turnaje dorostenců a soutěží v mladších žácích

Víkend přinesl zápasy v 1. lize žen, turnaj staršího dorostu a dva turnaje v mladších žácích:

Do Plzně v rámci dalšího dvoukola 1. ligy žen přijel tým ze Strakonic. 

V prvním zápase vyšel začátek lépe západočeským pólistkám, které překvapivě odskočily do vedení 3:0. Ještě před koncem čtvrtiny ale strakonický tým převrátil vedení na svou stranu a pak ho po zbytek zápasu navyšoval. Jihočeské družstvo dokázalo potvrdit svoji fyzickou převahu a zvítězilo 19:5.

Druhý zápas přinesl podobný obraz hry, kdy družstvo ze Strakonic využívalo momentálních přesilovek i lepší hru jeden na jednoho, plzeňský tým dokázal pouze korigovat skóre. Zápas skončil zaslouženým vítězstvím AJ Fezko Strakonice v poměru 18:4.

 

Obě utkání Stepp Praha – Hradec Králové v pražském Podolí skončila lépe pro domácí celek. Dopolední zápas se hradeckým ženám dařilo držet většinu zápasu krok se svými soupeřkami, ovšem vítězství nakonec připadlo Pražankám, které ovládly první a poslední čtvrtinu zápasu. Odpolední utkání pak skončilo jasnou výhrou domácích, které zvítězily v poměru 13:3.

 

Další kolo 1. ligy starších dorostenců také probíhalo v pražském Podolí. Šlágrem tohoto turnaje byl bezpochyby zápas Kometa – Děčín, souboj mezi dvěma favority ve hře o titul. Vítězství v tomto utkání nakonec připadlo Moravanům, kteří tak v dosavadních třech vzájemných střetnutích s Děčínem zvítězili již dvakrát a obsadili tak prozatímní první příčku. O třetí místo se dělí KVS Plzeň spolu se Steppem Praha. Na posledním místě se nachází AJ Strakonice, které však na tomto turnaji poprvé bodovaly, a to díky výhrám právě nad svými západočeskými rivaly a domácím Steppem Praha.

 

V Plzni a v Přerově byly k vidění zápasy v 1. a 2. lize mladších žáků a žákyň. Druhou ligu vede společně Hradec Králové a TJ Tábor s deseti body, třetí místo pak připadá Plzni. Na čtvrtém místě se nachází Olomouc, který o víkendu porazil brněnskou Kometu, která je prozatím bez bodů. V první lize je souboj o první místo velmi vyrovnaný, neboť týmy na prvních třech příčkách dělí pouze jeden bod: Stepp Praha má na kontě bodů devět, Strakonice osm a KVP Přerov sedm. Čtvrté místo pak zaujímá SK Děčín a páté Slavia Praha.

sociální sítě

Partneři