Slávia Hradec Králové
KVS Plzeň
4. 5.
10:00
SK Slavia Praha vítězí nad Hradcem Králové ve finále poháru dorostenců, domácí SK Děčín třetí
Muži
ČSVP
Dorost
3. 10. 2022

Pohár ČSVP mladších dorostenců uskutečněný v Děčíně nabídl vše, co si může fanoušek vodního póla přát. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů a již základní skupina nabídla velmi vyrovnané výsledky.

Skupině A dominovala Slavia Praha, snad jediným soupeřem jim byl domácí celek, se kterým utkání skončilo 8:7 ve prospěch Slavie. O finalistovi z druhé skupiny muselo rozhodnout až skóre ze vzájemného zápasu (Hradec Králové i Kometa Brno měli shodně šest bodů, vzájemný zápas však dopadl ve prospěch Hradce 17:4).

V neděli se odehrály finálové zápasy o celkové umístění.

Zápas o 7. místo: WU17 – AJ Strakonice 4:12 (1:2, 0:3, 3:4, 0:3)

Z průběžného výsledku první čtvrtiny se zdálo, že půjde o vyrovnaný zápas, ovšem druhá a třetí čtvrtina poslala do pětigólového vedení strakonický tým, který dalšími 3 góly v posledních 8 minutách výhru stvrdil. Podstatnou zásluhu na vítězství si připsali Oliver Očenášek a Štěpán Kovář, neboť oba vstřelili shodně po pěti gólech.

Zápas o 5. místo: UKVP Stepp Praha – UP Olomouc 7:11 (0:3, 1:3, 2:3, 4:2)

V boji o páté místo se proti sobě postavily týmy UKVP Stepp a UP Olomouc. Tři čtvrtiny zápasu byly v režii moravských hráčů, v poslední čtvrtině se Pražané snažili výsledek aspoň zkorigovat. K vítězství olomouckého týmu přispěl Filip Dittmer, který se stal nejlepším střelcem víkendového turnaje (v průběhu celého turnaje vstřelil 24 gólů), a šesti přesnými zásahy výrazně pomohl ke konečné výhře Olomouce 11:7.

Zápas o bronz: SK Děčín – Kometa Brno 15:8 (5:2, 1:1, 5:3, 4:2)

Boj o bronz skončil jednoznačným vítězstvím domácího týmu. Děčínští pólisté dobře našlápli již po 1. čtvrtině a s výjimkou gólové remízy ve 2. čtvrtině si po celou dobu udržovali dostatečný brankový náskok. Celou třetinu gólů svého týmu nastřílel Lukáš Kreutzer a významně se tak podílel na vítězství.

Zápas o zlato: SK Slavia Praha – Hradec Králové 9:8 (2:1, 1:2, 2:1, 3:4)

Ve všech čtyřech čtvrtinách boje o 1. místo se diváci v děčínském akvaparku dočkali vyvážené pólistické podívané. V základní hrací době tak skončila vyrovnaná bitva nerozhodně 8 :8 a definitivní výsledek přinesly teprve následné pokutové hody. I zde zažili diváci pořádné drama. Prvních pět penalt na každé straně vítěze neurčilo. Až šestá penalta byla rozhodující: Jakub Šubrt, tahoun Slavie Praha a druhý nejlepší střelec turnaje penaltu proměnil, načež Michal Král úspěšně zneškodnil střelu hradeckého hráče. Z vítězství se tak radoval pražský celek a odnesl si titul vítěze poháru ČSVP v kategorii mladších dorostenců.

Je potřeba zmínit, že zápasy základní části probíhaly za velice nepříznivého počasí. I přes tuto komplikaci se povedlo pořídit pár fotek, které budou brzy k dostání v naší nově chystané fotobance. Proto bychom chtěli poděkovat pořadatelům za skvěle zorganizovaný turnaj, všem zúčastněným týmům a samozřejmě fanouškům, kteří i v takto ztížených podmínkách zvládli vytvořit krásnou atmosféru