SLAVIA PRAHA OBHÁJILA TITUL V POHÁRU MLADŠÍCH DOROSTENCŮ!
Muži
Dorost
16. 10. 2023

Slávisté se podobně jako loni stali držiteli poháru ml. dorostenců, když v napínavém utkání porazili AJ Strakonice 10:9. Rozhodující branku vstřelil vteřinu před koncem Vojtěch Němec. Bronzové medaile si odnesl Hradec Králové, který díky lepšímu vzájemnému utkání předběhl SK Děčín.

Hned na úvod turnaje jsme se dočkali překvapení v podobě vítězství Steppu nad Hradcem Králové. Pražané diktovali tempo hry tři čtvrtiny hrací doby a na konci třetí osmiminutovky vedli 7:2. Hradečtí ale dokázali v poslední čtvrtině srovnat skóre na 7:7 a tak následovaly pokutové hody. Z nich se však nakonec radoval Stepp.

Hradec Králové byl jedním z protagonistů v dalším vyrovnaném utkání, přičemž jejich soupeřem byl tentokrát Děčín. Zpočátku utkání se jim ale příliš nedařilo a již v poločase prohrávali 2:6. Do finálního hvizdu však neinkasovali jediný gól a vstřelili čtyři branky, čímž dotáhli utkání opět do penaltového rozstřelu. V něm byli nakonec úspěšnější a zvítězili celkem 8:7.

Posledním vyrovnaným sobotním zápasem bylo moravské derby Brno – Přerov. Kometa si vybudovala na začátku utkání čtyř gólový náskok, který následně začali Hanáci stahovat. Brňanům se povedlo dovést utkání do vítězného konce a připsali si první body v letošní sezóně.

Neděle nabídla hned několik zápasů, ve kterých se rozhodovalo o konečném pořadí. Ve slávistickém derby Hradec – Praha zprvu vedli Pražané, avšak kvůli neúspěšné třetí čtvrtině se Hradec opět dostal do penaltového rozstřelu, a to již potřetí za tento víkend. V něm vítěznou branku vstřelil Jan Šubrt, a tak se o titulu mělo rozhodnout v utkání se Strakonicemi.

Poslední zápas víkendu se tak ukázal jako rozhodující. Strakonice do něj vstupovaly se dvěma drobnými výhodami: na rozdíl od Slavie Praha nehráli v neděli žádný zápas, tudíž vstupovali do utkání naplno připravení. Druhou výhodou byla dominance ve všech dosavadních utkáních, ve kterých se jim dařilo jednoznačně vítězit (s výjimkou utkání s Děčínem, které vyhráli „pouze“ 6:8).

Během zápasu se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, načež se slávistům podařilo ve třetí osmiminutovce odskočit na rozdíl tří branek. Jihočeši se v poslední části hry vzepřeli k bojovnému odporu a povedlo se jim otočit vývoj zápasu na 9:8 v jejich prospěch. Minutu a půl před koncem srovnal skóre nejlepší střelec sešívaných Arseny Pashkovsky. V samotném závěru byl vyloučen strakonický tahoun Timohty Přibyl. Míč při přesilovkovém kolotoči doputoval k Vojtěchu Němcovi, který gólovou střelou v poslední sekundě rozhodl o vítězství Slavie.