STR
TAB
Odloženo
STP
SLP
Odloženo
TAB
OLO
Odloženo
SLP
STR
Odloženo
STP
OLO
Odloženo
OLO
SLP
Odloženo
STP
TAB
Odloženo
STR
OLO
Odloženo
SLP
TAB
Odloženo
STP
STR
Odloženo

Staň se rozhodčím

Vodní pólo je nejstarším kolektivním sportem pod olympijskými kruhy. Je to hra založená na fyzické kondici, osobních soubojích, ale přitom nesmírně vzrušující, přinášející hráčům, trenérům, divákům a dalším silné emoce kladné i záporné ve vysokých koncentracích. Je jedním ze sportů, který smazává hranice mezi státy i kontinenty a rozdíly mezi lidskými rasami. A přitom klade jen minimální nároky na výstroj a vybavení.

Vodní pólo je hra nejen krásná, dovolující hráčům předvádět technické kousky, ale i sport s častými  fyzickými kontakty, bitva, která v osobních soubojích přináší nasazení, tvrdost a sílu. Vodní pólo se hraje na všech kontinentech podle stejných Pravidel a to jak pod hlavičkou světové plavecké federace FINA nebo evropské federace LEN.  A jak se vyvíjí samotná hra, vyvíjí se i Pravidla.

Vodní pólo již od svých počátků, které se datují k roku 1869 řídili rozhodčí a i dnes každé utkání řídí rozhodčí, od nějž se za všech okolností očekává naprostá objektivita, profesionalita  a řízení hry v duchu pravidel. Rozhodčí musí být připraven nejen teoreticky, ale i po fyzické a psychické stránce, vždy musí být maximálně koncentrovaný a psychicky odolný. 

Funkce rozhodčího vodního póla je nezastupitelná

Postavení rozhodčího v dnešním vodním pólu je stále náročnější a jeho odpovědnost značná, neboť i jediným chybným verdiktem může zmařit výsledek dlouhodobého snažení celého družstva. V důsledku neustále se zvyšující vyrovnanosti mužstev výrazně roste význam správných a přesných verdiktů rozhodčích.

V současné době je v ČSVP  přes 150 registrovaných rozhodčích. Mnoho rozhodčích však ještě působí v dalších funkcích jako trenéři, vedoucí družstev nebo jako aktivní hráči. Ano i podmínky pro výkon funkce rozhodčího jsou někdy rozhodujícím faktorem, ale vedení ČSVP se snaží vytvářet pro rozhodčí stále lepší a lepší podmínky. 

Pokud tě práce rozhodčího zaujala a zajímá neváhej kontaktovat komisi rozhodčích na adrese kr@csvp.cz a získej informace jak postupovat.  

#NoRefereeNoGame

sociální sítě

Partneři