TITUL V POHÁRU ČSVP ST. ŽÁKŮ ZÍSKAL STEPP PRAHA
Žáci
Žákyně
7. 11. 2023

V ústeckém plaveckém areálu Klíše se o víkendu rozhodlo o letošním vítězi v poháru starších žáků a žákyň. Titul si nakonec přivlastnil Stepp Praha, kterému se ve finálovém souboji podařilo zvítězit nad Hradcem Králové. Bronzové medaile si po těsné výhře nad Táborem odnáší SK Děčín. Nejlepším střelcem poháru st. žáků se stal Vilém Beran z Děčína s 40 přesnými zásahy.

Sobotní utkání se nesly ve znamení postupových bojů. Hned první zápas nabídl střet mezi Hradcem Králové a Táborem. Všechny čtyři čtvrtiny byly nesmírně vyrovnané, přičemž Hradci se podařilo v druhé osmiminutovce odskočit na rozdíl dvou gólů. Tábor do poločasového hvizdu snížil na 4:3, načež na začátku třetí části hry vyrovnal. V průběhu následujících dvou čtvrtin se oba týmy přetahovaly o vedení. I přestože se Hradec na začátku poslední periody dostal do dvoubrankového vedení 9:7, snížil Tábor na 9:8 necelou minutu a půl před koncem. Vyžádaný time-out však táborští již nedokázali zužitkovat a cenné vítězství nakonec připadlo Hradci.

Dalším těsným sobotním zápasem se stal souboj Tábor – Přerov. Hanácký celek držel se svým protivníkem krok, i přestože momentálně trénuje ve ztížench podmínkách kvůli rekonstrukci domovského bazénu. Stav na světelné tabuli po první čtvrtině ukazoval 2:2, načež se Jihočechům v následujících dvou osmiminutovkách podařilo vstřelit 3 góly, přičemž neinkasovali ani jeden. Přerov se ještě v poslední části hry vzedmul k odporu, avšak vývoj zápasu se mu již nepovedlo zvrátit. Utkání skončilo 7:5 pro Tábor.

V boji o 7. místo, který se nesl v duchu moravského derby (Brno – Přerov), se Hanákům podařilo jednoznačně zvítězit 15:6 po třech úspěšných čtvrtinách, které všechny shodně skončily 4:1. Sedmé místo tak patří Přerovu.

V zápase o 5. místo mezi Strakonicemi a Olomoucí se sice zprvu vedení ujali Moravané, druhou a třetí čtvrtinu však jednoznačně ovládli Jihočeši. Olomouc se ke konci ještě pokusila vítězství přetáhnout na svou stranu, avšak gólová ztráta byla příliš velká. Pátá příčka v tabulce připadlo Strakonicím.

Bronzový duel mezi Táborem a Děčínem se jednoznačně stal nejvyrovnanějším nedělním soubojem. Těsné vítězství nakonec ukořistil Děčín, a to hlavně díky Vilému Beranovi, který soupeřovu svatyni zatížil 4 góly. Jeho rozhodující gól padl 9 vteřin před koncem utkání. Táborský trenér Martin Severa si sice vyžádal oddechový čas, jeho svěřencům se ale vyrovnávací branku vstřelit nepodařilo. Bronzové medaile putují na sever Čech.

V zápase o titul dominoval pražský Stepp, kterému se podařilo završit pohárovou cestu bez ztráty bodu. Netřeba se tajit tím, že Steppáci momentálně ve starších žácích disponují velice silným kádrem, který své soupeře poráží rozdílem třídy. Přesto však není radno podceňovat ostatní soupeře, zejména pak druhý Hradec Králové. Hradečtí i přes gólovou ztrátu z první čtvrtiny dokázali se svým soupeřem držet po zbytek zápasu krok, nicméně kvůli kolapsu na začátku utkání si odnáší stříbrné medaile.

Mužstva sice mají pohárovou soutěž za sebou, stále je však čekají ligové souboje. Na základě jejich umístění v poháru se týmy rozdělí do první a druhé ligy:

1. LIGA: SK Děčín, Sl. Hradec Králové, UKVP Stepp Praha, AJ Strakonice, TJ Tábor

2. LIGA: Kometa Brno, UP Olomouc, KVS Plzeň, Slavia Praha, KVP Přerov

První kolo se odehraje na začátku prosince.