2. liga mužů
DEC
OPA
21
11
HRK
STP
Odloženo
PLZ
STP
10
12
OPA
PLZ
3
18
DEC
STP
17
10
HRK
PLZ
Odloženo
STP
OPA
19
7
DEC
PLZ
15
10
DEC
HRK
Odloženo
Pohár ČSVP mladších dorostenců
DEC
STP
30. 9.
15:00
SLP
WU17
30. 9.
16:15
HRK
STR
30. 9.
17:30
BRN
OLO
30. 9.
18:45
DEC
WU17
1. 10.
09:00
OLO
HRK
1. 10.
10:15
STP
SLP
1. 10.
11:30
STR
BRN
1. 10.
12:45
STP
WU17
1. 10.
14:00
OLO
STR
1. 10.
15:15
DEC
SLP
1. 10.
16:30
BRN
HRK
1. 10.
17:45
O pohár předsedy ČSVP žen
PLZ
STR
8. 10.
09:00
STP
PLZ
8. 10.
12:45
STR
STP
8. 10.
15:00
1. liga starších dorostenců
BRN
STP
8. 10.
13:55
DEC
DEC
8. 10.
15:15
PLZ
STP
8. 10.
16:35
BRN
DEC
8. 10.
17:55
DEC
PLZ
8. 10.
19:15
STP
DEC
9. 10.
09:20
BRN
DEC
9. 10.
10:10
PLZ
DEC
9. 10.
12:00
STP
DEC
9. 10.
13:20
BRN
PLZ
9. 10.
14:40
VK Szentes vyhrál turnaj EU Nations Women Clubs
Ženy
ČSVP
LEN
19. 9. 2022

VK Szentes vyhrál turnaj EU Nations Women Clubs

Pražské Podolí bylo minulý týden dějištěm turnaje EU Nations Women Clubs 2022. Dva domácí týmy (AJ Fezko Strakonice a česká ženská reprezentace) byly doplněny osmi družstvy ze šesti evropských zemí:

Skupina A

Skupina B

WBC Tirol (Rakousko)

Turun Uimarit Turku (Finsko)

London Otter (Velká Británie)

PVK Vrútky (Slovensko)

AJ Fezko Strakonice

Szentesi VK (Maďarsko)

KVP Kúpele Piešťany (Slovensko)

Česká ženská reprezentace

Järfälla vattenpolo (Švédsko)

City of Liverpool (Velká Británie)

 

Již základní část nabídla napínavé souboje, za zmínku stojí například utkání mezi AJ Fezko Strakonice a Järfälla vattenpolo (https://www.youtube.com/watch?v=Ggqk0MAGp8Q), nebo Liverpool – Turku (https://www.youtube.com/watch?v=sQuaiC0xGjM).

Formát turnaje byl lehce odlišný oproti předchozímu turnaji v mužské kategorii: Nekonaly se žádné semifinálové zápasy, nýbrž pořadí ve skupině rovnou určilo, o jaké umístění bude daný tým hrát (tzn. první ve skupině A hrál s prvním ve skupině B o zlato, druhý s druhým o bronz atd.).

Rozpis nedělních finálových utkání tak vypadal takto:

 

Utkání o deváté místo:

WBC Tirol – Česká reprezentace 13:12 (2:2, 5:1, 3:3, 2:6)

(Zápas vyhrál v penaltovém rozstřelu WBC Tirol)

 

Utkání o sedmé místo:

London Otter – Turun Uimarit Turku 12:6 (2:2, 2:2, 4:1, 4:1)

 

Utkání o páté místo:

AJ Fezko Strakonice – City of Liverpool 14:7 (5:3, 2:1, 4:1, 3:2)

 

Utkání o bronz:

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 6:19 (1:5, 1:5, 3:4, 1:5)

 

Utkání o zlato:

Järfälla vattenpolo Szentesi VK 7:15 (3:4, 3:4, 1:2, 0:5)

 

Během medailového ceremoniálu byly předány i individuální ocenění. Nejlepší brankářkou turnaje se stala Kristína Stehlíková z týmu PVK Vrútky, nejlepší střelkyní (21 gólů) Iva Drnková z AJ Fezko Strakonice a cenu pro nejlepší hráčku si odnesla Vivien Boncza z VK Szentes.

Záznamy z utkání jsou k dispozici na YouTube kanále „České vodní pólo“ a podrobný zápis na https://www.eunwp.eu/zapasy/eu-nations-club-women

sociální sítě

Partneři